Konumunuzla ilgili içeriği görmek için farklı bir dil seçin:

Elektrikli Araçlar

Geleceğin sıfır emisyonlu iç lojistik sistemleri

STILL'den elektrikli araçlar

Elektrik enerjisi, endüstri tarihinin belirleyici sürükleyen güçlerinden biridir - ve şimdi, 21. yüzyılın başında, yeni bir zirve aşaması yaşıyor. Werner von Siemens ve ayrıca Hans Still gibi öncüler, doğrudan mucit olmasalar bile, bunda payları var. Ne de olsa, elektrik motorunun temel taşı, Danimarkalı fizikçi ve filozof Hans Christian Orsted'in elektromanyetizmayı keşfettiği 1819'da atıldı. St. Petersburg'daki fizikçi ve mühendis Hermann Jacobi'nin ilk kez bir teknede elektrik motoru kullandığı 1838 yılına kadar bir dizi bilim adamı bu temel üzerinde araştırmalarını sürdürdü.

Şirket kurucusu Hans Still

Hamburg'un heyecan verici vizyoneri

Beyin ve mucit Hans Still “elektriklenme” ve “hareketlilik” olmak üzere iki faktörü kârlı bir şekilde birleştirerek 1920'den bu yana hangi değerlerin ve stratejilerin sanayileşmenin temel faktörleri haline geldiğini gösteriyor. Şirket kurucusu, mobil elektrik arzına yönelik artan talebi fark etti ve "Matador Işık İstasyonu" ile zamanın ruhuyla tanıştı. Kompakt ve kullanıcı dostu jeneratör, hem Almanya'da hem de uluslararası alanda ihtiyaç duyulan yere enerji götürdü.

EK 2000: İlk STILL elektrikli taşıma aracı

Geleneklerle gelecek

Elektrik mühendisliği bilgi birikimi ve pazarın mevcut ihtiyaçlarının net bir şekilde görülmesi, savaş sonrası dönemin ilk başarılı ürünlerinin yolunu açtı. Savaş sonrası yıllarda her yerde mevcut olan yakıt eksikliğinin arka planına karşı, iki çalışandan oluşan bir tasarım ekibi, Temmuz 1945'te elektrikli taşıyıcılar geliştirmeye başladı. 1946'da, Hans Still, elektrikle çalışan bir taşıma aracı olan 2 ton yük kapasitesili EK 2000 elektrikli aracı sundu. Sağlam, manevra kabiliyeti yüksek ve pahalı fosil yakıtlardan bağımsız olan bu araç, STILL'in endüstriyel araç üreticisi olma uğrundaki yolunun başlangıcı oldu.

Hamburg limanında çevik e-cart vazgeçilmez bir yardımcı oldu. Çevik araç, sayısız depolama barakasıyla limandan on treyler kadar çekti. Bu noktadan sonra, bir sonraki başarılı ürün için sadece küçük bir adım gerekliydi: genç Alman Federal Cumhuriyeti'nin sanayi tesislerinde ve depolarında hızla "Muli Mobil" olarak kendini kanıtlayan üç tekerlekli bir araç.

Heyecanlandırıcı evrim

Üç tekerlekli araçlardan ilk elektrikli forklifte

Ellili yılların ortalarına kadar, forkliftler Avrupa'da neredeyse bilinmiyordu - en azından yurt içinde üretilenler. Avrupa forklift pazarı ilk darbesini 1946'da Amerikan işgal kuvvetlerinin ordu stoklarından, Alman şirketlerine forklift sattığı zaman aldı. STILL, yalnızca çekebilen değil aynı zamanda kaldırabilen nakliye ekipmanı ihtiyacını hemen fark etti. STILL'in ilk forklifti olan EGS 1000, 1949 yılında piyasaya sunuldu. Altmışlı yılların ortalarında STILL R 9'a ilk olarak standart olarak takılan yanal pil değişimi, bugün hala endüstri standardı olarak kabul edilmektedir. 1977'de STILL, elektrikli araçlarından "VW Golf" ve bu sınıftaki en çok satan üç tekerlekli araç olma yolunda ilerleyen R 50 elektrikli aracı serisinde o zamana kadar elde edilen birçok yeniliği bir araya getirdi.

Tasarım çalışmaları

İç lojistik sistemleri geleceğin vizyonları

STILL'in teknolojik gelişmeleri ile şirketin gelecekteki tarihini şekillendirdiği gerçeği özellikle iki tasarım çalışmasıyla vurgulanıyor: RXX ve cubeXX. 1998'de tanıtılan RXX konseptli elektrikli araç, yenilikçi tasarımı çok sayıda teknolojik iyileştirme ile birleştiriyor. Örneğin, yüksekliği ayarlanabilen kabin ve arkaya takılan video kamera güvenliğini, her durumda alınan yüke otomatik olarak uyum sağlayan değişken şekilde uzatılabilen arka ağırlık ise yük kapasitesini optimize ediyor.

"6'sı 1 arada" yol gösterici ilke, 2011'de sunulan cubeXX konsept aracına ilham verdi. cubeXX, denge ağırlıklı forklift, akülü transpalet ve istif aracı, yatay sipariş toplayıcı ve çift istifleyici araç tiplerini tek bir araçta birleştirir. Ağ kontrollü cubeXX, lojistik merkezler ve üretim salonları arasında özerk bir şekilde kayar. Bu vizyoner fikir, esnek ekipman ve hizmetler geliştirmek için senaryolar ve tahminler bazında sürekli olarak günlük çalışma hayatının ve geleceğin değer zincirlerinin ilerisini düşünen bir stratejinin ifadesidir. Başka bir deyişle: "Gelecek için gelecekten öğrenmek."

/products/Company/100_Jahre_STILL/Electric_trucks/Story-5_RXX.jpg
Konzept-Elektrostapler

Emisyonsuz güç

Kutsal görevde RX 50

2011'de STILL, sınıfının en kompakt, elektrikle çalışan, arkadan itişli üç tekerlekli denge aracı olan yeni elektrikli aracını sundu. RX 50 Diğer şeylerin yanı sıra, üstyapının tasarım öğeleri RXX tasarım çalışmasından alınmıştır. Çok sayıda ergonomik iyileştirme, sağlık dostu iş yerlerinin artan öneminin altını çiziyor. Daha fazla bacak mesafesi ve optimum görüş sağlayan yenilikçi koruyucu tavan gibi özellikler, işlevsellik ve konforu bir araya getirir. Bu, gıpta edilen IF Ürün Ödülü'nü alarak da doğrulandı. Bu gibi özellikler, Vatikan Şehri'ndeki Aziz Petrus Bazilikası'nın kapılarını bile RX 50'ye açtı, çünkü oradaki katedral bakım departmanı kutsal salonları için özellikle STILL'in bu modeline güveniyor. Hassas zeminlere sahip yeri doldurulamaz sanat eserleriyle dolu iç mekanlar için, sıfır emisyonlu tahrikli akıllı denge ARACI ilk tercihtir.

STILL'in elektrikli forklift ailesi

Emisyon olmadan eşşiz verimlilik

Daha fazla performans, daha fazla dinamik ve daha fazla kullanılabilirlik. Ocak 2018'de STILL, müşteri taleplerine elektrikli forklift ailesine kompakt ve çevik yeni bir araç ilavesiyle yanıt verdi: yeni tasarlanmış RX 20. Özellikle, sıfır emisyon, dar koridor genişlikleri ve zorlu iki veya üç vardiya operasyonlarının çalışma ortamlarında aracın güçlü yönleri öne çıkar- örneğin içecek ve yapı malzemeleri pazarlarında, ticaret ve lojistikte, gıda endüstrisinde veya otomotiv endüstrisi ve mekanik mühendisliği malzemelerinin üretim tedariğinde.

YALNIZCA RX 60

Yeşil lojistik için sıfır emisyon gücü

2019'da STILL, elektrikle çalışan modellerin tarihine yeni bir sayfa açtı ve RX 60-25/35 'ı yeniden başlattı. Yüksek hızlanma, 21 km/s'lik seyir hızı ve bir kez daha geliştirilmiş kaldırma hızı, onu "hızlandırıcı" yapıyor. Aktif soğutmalı ve güç aktarımı için kısaltılmış yollara sahip yeni tahrik konsepti, başlangıçtan itibaren maksimum çekme gücü ile kısa tepki sürelerini sağlar. Üretkenlik açısından bağımsız testlerde karşılaştırmaya uygun dizel forkliftleri geçen ilk elektrikli forklifttir - bu nedenle 21. yüzyıl müşterilerinin yeşil lojistik stratejilerini en iyi şekilde destekler.

Elektriksel başarı formülü

Verimlilik + saflık = geleceğe uyum

Bazı endüstrilerde mutlak saflık en önemli kozdur - örneğin gıda söz konusu olduğunda. Tüm dünyada değer verilen Alman saflık yasası, sadece biranın içeriği için değil, aynı zamanda iç lojistik sistemleri için de geçerlidir. Bunu Krombacher'deki bira uzmanlarından daha iyi kimse bilmez. Yıllık 5,5 milyon hektolitre bira üretimi ile özel bira fabrikası, sektörün en büyüklerinden biridir. Sürdürülebilirlik ve minimum CO2 emisyonları merkezi bir rol oynar ve maksimum taşıma performansını korurken partikülsüz bir üretim ortamı elde etmek yalnızca güçlü elektrikli forkliftler kullanılarak mümkün olur. Bunun için STILL RX 60-50/600 içecek endüstrisinin özel gereksinimlerine uyarlandı. Güvenilirliği ve mükemmel operasyonel kullanılabilirliği, Krombacher'de bitmiş ürün deposu ve yükleme müdürü Günter Hombach'ı baştan sona ikna etti: "Araçlarımız her zaman çalışmalıdır. Bozulmayı göze alamayız. Bu nedenle güvenilirliğe ve kişisel hizmete büyük önem veriyoruz. STILL ile yıllardır başarılı bir şekilde çalışıyoruz ve STILL elektrikli forkliftlerin güvenliği ve servisinden her şeyiyle memnunuz".

Tüm kullanıcı raporunu okuyun

Zor iş kolaylaştı

Tozsuz yüzeyler için saf güç

Temiz hava şartları da ambalajlama için en önemli önceliktir: örneğin oluklu mukavva ve kağıt ambalaj uzmanı Lünewell'de öyledir. Orada her yıl 150 milyon metrekare oluklu mukavva üretiliyor ve işleniyor. Ancak herkes kağıdın çok ağır olduğunu bilir - özellikle 3,8 tona kadar olan rulolar şeklindelerse. Bu nedenle, güçlü RX 60 forkliftler, araçların boşaltılmasını ve depolama alanına taşınmasını üstlenir. Toplam yüksekliği 7,5 metre olan üç adede kadar kağıt rulosu, kompakt ve tamamen kurumsuz olarak üst üste istiflenir. STILL'in 30 elektrikli endüstriyel aracı, Lünewell'de sürekli olarak kullanılmaktadır. Bakım şefi Andreas Isermann övgü dolu şu sözleri söyledi: "Yeni RX 60, güçlü performansıyla bizi çok etkiledi. Sürüş davranışı da gerçekten harika. Ayrıca, araç, devreye alındığı günden bu yana kesinlikle güvenilirdi ve hatasız çalıştı. ”

Elektrostapler

STILL'den elektrikli araçlar

Elektrikli aracınızla ilgili sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçmekten kaçınmayın.

Veya bilgilerinizi çevrimiçi olarak alın:Genel Bakış STILL Elektrikli Araçlar .

Hitap*
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

STILL Zaman yolculuğu