Konumunuzla ilgili içeriği görmek için farklı bir dil seçin:

Çeki Trenleri

Otomatik Çeki Trenleri

STILL iGo ailesinin en genç üyesi

Lojistik süreçlerini otomasyonla daha verimli hale getirmeyi hedefleyen STILL, otomatik Tugger Train (Çeki Trenleri)çözümlerini devreye alıyor. Bu çözümler, üretim hattına kadar malzeme akışını tamamen otomatikleştirmeye ve üretim tesislerine saatli tedariki daha akıllı ve daha ekonomik hale getirmeye olanak tanır. Bir bakışta Tam veya kısmen otomatikleşmiş sistemlerin

avantajları :

  • Çalışanların fiziksel durumu ne olursa olsun yükler fabrikada ergonomik olarak taşınabilir
  • Otomatik treylerli çekicilerde tüm yükler aynı anda yüklenip boşaltılabilir
  • Forklift ile malzeme tedarikine kıyasla önemli ölçüde trafik sakinliği
  • Yük taşıyıcıları veya arabaları taşırken çalışma alanı gereksinimlerinde azalma ve daha fazla güvenlik.

Bize ulaşın

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız mı var? Bizimle iletişime geçin.

İletişim

444 667 1

Taleplerinizi iletin: Otomatik Çekici Trenler

Lütfen aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede size geri dönüş yapacağız.

Hitap*
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Otomatik LiftRunner

En son Çekici Tren çözümü, bir Çekici Treninin yüklenmesinden üretim hattındaki farklı duraklara ve boşaltma istasyonuna kadar tam otomatik malzeme akışının her istasyonunu kapsar. Çözüm, otomatikleştirilmiş bir EXV STILL İstif aracı, çeki trenini çeken otomatik bir çekici ve otomatik LiftRunner E frame ve aktarma istasyonlarından oluşur. Bu bileşenler, STILL Tugger Train (Çeki Treni) çözümünün kalbidir.

Standart bir yük arabası yerine, LiftRunner E frame, çerçeveyi yüklemek ve boşaltmak için konveyör ekipmanı olarak kullanılan elektrikle çalışan iki makaralı paleti taşır. Bir yükü almak veya boşaltmak için otomatikleştirilmiş E frame, transfer istasyonunun önüne yerleştirilmiştir. İki sensör, E frame alçaldığında E frame ile transfer istasyonu arasındaki uygun teması ve yerleşimi izler. Yükleme ve boşaltma işlemi, taşıma ekipmanının temizlenmesiyle başlar. Başka bir sensör, taşıma işlemini durdurur ve yükleme veya boşaltmanın doğru bir şekilde tamamlandığını doğrular.

E frame çekici, süpermarketteki farklı istasyonlardan başlayarak turu otomatik olarak başlatacak ve tam boyutlu paletleri yüklemek ve boşaltmak için E frame'leri aktarma istasyonlarının önüne tam olarak konumlandıracaktır. Bundan önce paletler, otomatik STILL EXV İstif aracı tarafından depolama rafından alındı. Paletlerin E frame'lere yüklenmesi otomatik olarak başlatılır. Tüm E frame'ler yüklendikten sonra, çekici treni ürün akışına, yani üretim hattına teslimat turuna başlayacaktır. İlk istasyona varıldığında, tam palet otomatik olarak aktarma istasyonuna taşınır. Bir sonraki istasyonda, artık boş olan çerçeve aynı şekilde boş bir paleti alacaktır. Çekici Tren, dolu paletleri teslim eden ve boşları alan hat boyunca tüm istasyonları geçtikten sonra, boş paletleri boşaltmak ve bir sonraki tur için dolu paletleri almak amacıyla istasyona gider.


Çeki Trenlerinin Geleceği

Otomasyon ve özerkliği birleştiren vizyoner bir konsept, SIILL'in Tugger Train'in geleceği hakkında çok somut bir fikre sahip olduğunu açıkça göstermektedir. Otonom olarak ağa bağlı otomatik yönlendirmeli araçlar ve Çekici Trenler, hız, güvenlik ve maliyet verimliliğinde devrim yaratan üretim tedarikine önemli bir katkı sağlayan mükemmel bir kombinasyondur.