Konumunuzla ilgili içeriği görmek için farklı bir dil seçin:

Çeki Trenleri

Otomatik Çeki Trenleri

STILL iGo ailesinin en yeni üyesi

Otomasyonla lojistik işlemlerini daha verimli hale getirmeyi hedefleyen STILL otomatik Çeki Treni çözümlerini hayata geçiriyor. Bu çözümler, üretim hattına varıncaya kadar malzeme akışının tamamen otomatikleşmesini sağlıyor ve üretim tesislerinde zamana bağlı tedarik işlemlerini daha da akıllı ve ekonomik hale getiriyor. Tamamen veya kısmen otomatik sistemlerin

avantajlarına kısa bir bakış:

  • Yükler, çalışanların fiziksel durumundan bağımsız olarak fabrikada ergonomik olarak hareket ettirilebilir
  • Otomatik çeki römorklarıyla tüm yükler eş zamanlı olarak yüklenip indirilebilir
  • Forklift ile malzeme tedarikine kıyasla trafik önemli ölçüde azalır
  • Yer gereksinimleri azalır ve yük taşıyıcılar ve römorklar daha güvenli şekilde taşınır.

İrtibat

Daha fazla bilgi için lütfen danışmanlarımızla irtibat kurun.

444 667 1

Talepler için: Otomatik Çeki Trenleri

Lütfen aşağıdaki formu doldurun. Size en kısa süre içerisinde döneceğiz.

Hitap*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Otomatik LiftRunner

En yeni Çeki Treni çözümü ile, bir Çeki Treninin yüklenmesinden, üretim hattındaki farklı noktalara ve indirme istasyonuna varıncaya kadar tüm malzeme akış istasyonları tam otomatik olarak sunulur. Çözüm otomatik bir EXV STILL istif aracı, Çeki Trenini çeken otomatik bir traktör, otomatik LiftRunner E-şasiler ve taşıma istasyonlarından oluşmaktadır. Bu bileşenler STILL Çeki Treni çözümünün temelidir.

Standart bir arabadan farklı olarak, LiftRunner E şasi, şasiyi yüklemek ve indirmek için konveyör ekipmanı olarak kullanılan iki elektrikli palet makarası kullanır. Bir yükü almak veya indirmek için, otomatik E şasi, taşıma istasyonunun önünde konumlandırılır. E şasi aşağı indiğinde, iki sensör E şasi ile taşıma istasyonu arasındaki temasın ve konumlanmanın uygunluğunu takip eder. Yükleme ve indirme işlemi taşıma ekipmanının temizlenmesi ile başlar. Başka bir sensör taşıma işlemini durdurur ve yükleme ve indirme işleminin uygun şekilde tamamlandığını kontrol eder.

E şasili traktör süpermarketteki farklı istasyonlardan başlayarak turu otomatik olarak başlatır, tam ebatlı paletleri yüklemek ve indirmek için E şasileri taşıma istasyonlarının önüne hassas şekilde yerleştirir. Bu işlem öncesinde paletler otomatik STILL EXV istif aracıyla depolama rafından alınır. Paletlerin E şasilere yükleme işlemi otomatik olarak başlatılır. Tüm E şasiler yüklendikten sonra çeki treni milk-run, yani üretim hattına teslim turunu başlatır. İlk istasyona vardığında, dolu palet otomatik olarak taşıma istasyonuna taşınır. Bir sonraki istasyonda, artık boş olan şasi aynı yolla boş bir palet alır. Çeki Treni hat boyunca tüm istasyonlardan geçerek dolu paletleri teslim edip, boş paletleri aldıktan sonra, sonraki tur boş paletleri indirerek dolu paletleri almak için istasyonu dolaşır.


Çeki trenlerinin geleceği

Otomasyon ile otonomiyi bir araya getiren bu vizyoner konsept, STILL’in Çeki Treni sisteminin geleceği hakkında çok somut bir fikre sahip olduğunu açıkça göstermektedir. Otonom ağlı otomatik yönlendirmeli araçlar ve Çeki Trenleri üretim tedarikine önemli katkı sağlayarak hız, güvenlik ve maliyet verimliliğinde devrim yaratan mükemmel bir kombinasyondur.