Konumunuzla ilgili içeriği görmek için farklı bir dil seçin:

Raflama Sistemleri İç içe geçen ve direkt raf sistemi

Derinlerde saklayın ve alandan tasarruf edin

  • Alanın iyi kullanımı için kompakt depolama
  • Basınca duyarlı malların güvenli depolanması
  • Fazla miktarlarda aynı ürünlerin depolanması için idealdir
  • Çok yüksek sayılı partilere uzaktan kapsamlı bir genel bakış

Asıl hedefiniz deponuzda çok sayıda aynı ürünü kompakt bir şekilde depolamak mı? O zaman ekonomik STILL sürücülü ve içten geçişli raflara bakmalısınız. Esnek tasarımı sayesinde bu tip raf, depoda olağanüstü verimli alan kullanımı sunar. Raflar, iç içe girilebilen raflar olarak tasarlanmışsa, malzemeler rafın bir tarafından depolanır ve toplanır.

Bu depolama sistemi, birkaç paleti arka arkaya depolamak için idealdir. Raf, endüstriyel araçların paletleri depolamak veya almak için raf kanallarının içinde hareket etmesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Bu tür depolama, basınca duyarlı ürünler veya bu ürünler genellikle uzun süre kanallarda kaldığı için mevsimlik ürünlerin depolandığı depo alanları için idealdir. Standart olarak, sürücülü raflar LiFo ilkesini takip eder (Son giren İlk çıkar). FiFo (İlk giren ilk çıkar) ile geçişli rafları çalıştırmak da mümkündür.

Bize ulaşın

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Daha fazla bilgi için bize ulaşın.

444 667 1

Talepler için: Drive-in ve drive-through rafları

Lütfen aşağıdaki formu doldurun. Size en kısa süre içerisinde döneceğiz.

Hitap*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

İçeri giren ve geçişli rafları – tasarım

İçeri giren ve geçişli raflar, depo aracının paletleri istiflemesi için rafa girmesine izin verir. Paletler birbirinin arkasına yerleştirilir ve birkaç seviyede istiflenebilir. Normalde paletler, raf kanallarında uzun süre depolanacaktır. Forklifti rafın içinde güvenli bir şekilde sürmek için zemine kılavuz raylar monte edilmiştir.

Destek raylarının tasarımı, paletler üzerlerinde depolandığından raf sisteminin düzgün çalışması için önemlidir. Ray destekleri arasındaki mesafenin, forkliftin raf içinde hareket etmesine ve paleti ray desteğine güvenli bir şekilde yerleştirmesine izin verecek kadar geniş olması önemlidir. Standart versiyonda, ray destekleri, destek raylarını çerçevelere bağlayan kancalı konsollara cıvatalanmıştır.


İçeri giren ve geçişli rafları - bileşenler

Raf destekleri

Raf destekleri özel çelik profillerden yapılmıştır ve kendini kanıtlamış STILL araç içeri geçişli rafların sabit bileşenleridir. Bir sütun oluşturmak için seviye profillerine iki destek cıvatalanır. Daha iyi stabilite için raf destekleri zemine sıkıca sabitlenmiştir. Mesafe parçaları, tek tek sütunları birbirine bağlar.

Yatay çapraz destekler ve boyuna kirişler

 

İçeri giren ve geçişli rafların kolonları, rafa ek stabilite katan uzunlamasına kirişler ile uzunlamasına birleştirilmiştir.

Dikey çapraz kirişler

Dikey çapraz kirişler, sisteme gerekli stabiliteyi sağlar.

Destek rayı

Paletler, konsollarla kolonlara bağlanan destek rayları üzerinde depolanır. Her seviyenin yüksekliği 50 mm'lik adımlarla ayrı ayrı ayarlanabilir. Geniş taşıma yüzeyleri ve hunili yan duvarlar, paletlerin güvenli bir şekilde konumlandırılmasını sağlar.

Çarpışma koruması

Endüstriyel güvenliği artırmak için, iyi görülebilen çarpışma korumaları kolonları korur. Hasar durumunda, çarpışma korumaları kolayca değiştirilebilir.


İçeri giren ve geçişli raflar – ana aksesuarlar

Zemin rayı

Zemin rayı, araçlar kanal içinde hareket ettiğinde çerçeveleri korur. Talep üzerine, kısa koridorlarda zemin korkuluğu atlanabilir veya sadece ilk sütun ray tarafından korunabilir. Rayın tüm kanal boyunca kullanılmasını öneririz.

Destek rayı için içeri geçme yardımcısı

 

Bu yardımcı özellik, araç kanala girdiğinde paleti ve destek rayını korur. Ayrıca kaldırılmış bir palet ile koridora doğru girişi kolaylaştırır. Araç sürücüsü için paletin alt kenarının zaten rayın taşıma yüzeyinin üzerinde olup olmadığını görmek her zaman kolay değildir.


İçeri giren ve geçişli raflar – önemli planlama parametreleri

Resim, bir uçtan çalıştırılan sürücülü rafların toplama ve depolama sırasını göstermektedir. Mallar aşağıdan yukarıya ve daha sonra arkadan öne doğru depolanır. Alma ters sırada gerçekleştirilir. LiFo ilkesi (Son giren ilk çıkar) depolama ve erişim için uygulanır.

Her iki uçtan çalıştırılan iç içe giren raflar, bir uçtan çalıştırılan içeri giren raflarla aynı depolama ve alma prosedürünü takip eder. Tek fark: Arka tarafları birbirine bakan iki geçmeli raftan oluşurlar.

Geçişli raflarda yükler bir uçta depolanır ve rafın diğer ucundan alınır. Bu nedenle, geçişli raflar FiFo ilkesini takip eder (İlk giren İlk çıkar).

Beschickung
Beschickung

Mesafeler

Rafı planlarken, raf çerçeveleri ile paletler ve araç arasındaki zorunlu mesafelere ilişkin FEM gerekliliklerine uyulmalıdır.


İç içe giren ve geçişli rafları satın alma

Verimlilik üzerine planlanan bir depo, yüksek ekonomik fizibilite sağlamayı garanti eder. Depo planlamasının hemen başlangıcından itibaren STILL uzmanlarımızdan profesyonel danışmanlık hizmeti alarak yararlanın. Satın alma kararınızı vermeden önce, depo tasarımınızı kontrol etmekten planlanan iş akışlarını tartışmaya kadar her konuda size yardımcı oluyoruz. İçeri giren ve geçişli rafları satın alırken STILL markayı seçmeniz için birçok neden vardır:

  • Uzun yıllara dayanan uzmanlık: 95 yılı aşkın süredir müşterilerimize yakınız.
  • Güvenebileceğiniz ortaklık.
  • Danışmadan hizmete bütünsel üst düzey konsept .
  • Her zaman size yakın: 14 şube, 37 kiralama şubesi & Yalnızca Almanya'da 800 servis teknisyenimiz bulunmaktadır.
  • Eğitimli bir kurulum ekibi, İç içe giren ve geçişli raflarınızın doğru şekilde monte edilmesini sağlar.