Konumunuzla ilgili içeriği görmek için farklı bir dil seçin:

Raf Sistemleri Geri itmeli ve paletli akış rafı

En iyi hale getirilmiş yük elleçleme için ekonomik çözümler

 • FiFo için en iyi hale getirilmiş malzeme akışı
 • Otomatik palet hareketi sayesinde zaman kazandıran erişim
 • Depo alanının en iyi hale getirilen kullanımı - alışılmış raflara kıyasla, depo kullanım alanında %60'a varan artış
 • Depolama ve yük alma ve daha kısa nakliye mesafelerinin birbirinden ayrıştırılması sayesinde en iyi hale getirilmiş malzeme akışı

Yüksek devir hızına sahip tek tip mal ve malzemeleri depolamanız mı gerekiyor? Ardından STILL palet akış raflarına bir göz atın. Palet akışlı raflar, FiFo ilkesini (İlk giren - İlk çıkar) izleyen dinamik raf sistemleridir. Yüksek depolama kapasitesi ve mükemmel alan kullanımı sağlarlar. Bu, malların otomatik olarak raf yüzüne doğru hareket etmesiyle mümkün olur.

Palet akışlı raflarda, ağırlık paletleri otomatik olarak depodan geri alma pozisyonuna eğimli bir makara yolu üzerinde hareket ettirir. Bu sayede FiFo prensibine göre ilk depolanan palet her an geri alınmaya hazır hale gelir ve doğrudan erişim sağlanabilir. Palet akış rafı, örneğin sevkiyat alanları veya tur hazırlığı için idealdir veya iki çalışma alanı arasında bir ara stok veya dolu paletler için bir toplama deposu olarak işlev görebilir.

Bize ulaşın

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Daha fazla bilgi için bize ulaşın.

444 667 1

Talepler için: Geri itme ve palet akış rafı

Lütfen aşağıdaki formu doldurun. Size en kısa süre içerisinde döneceğiz.

Hitap*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Başka bir alışagelmiş depolama stratejisi – geri itme rafı

Geri itmeli raflar, Son Giren İlk Çıkar (LiFo) ilkesini izleyen dinamik raf sistemleridir.

Ürünler sadece bir taraftan depolanır ve alınır. Paletler eğimli olduğundan, bir palet alındığında kalan ürünler otomatik olarak depolama ve geri toplama alanına doğru hareket eder.


Geri itme raflarının faydaları – genel bakış:

 • LiFo prensibi sayesinde ideal ara depolama
 • Paletlerin ray yolu boyunca otomatik hareketi sayesinde verimli depolama ve geri toplama
 • Depolama hacminin en iyi kullanımı
 • Alandan tasarruf: Araçlar için tek bir koridor yeterlidir

Palet akış rafları – tasarım

Bir palet akış rafı, esas olarak raf kolonlarından, çapraz kirişlerden ve makaralı raylardan oluşur. Silindir rayları kolonlara yaklaşık %4 mesafede bağlıdır. Yükleme bölümü, merkezi bileşen ve ayırıcılı geri alma sistemi, silindir yolunun üç ana bileşenidir.

 

Yükleme bölümünün giriş hunisi, paletin tam olarak silindir rayına yerleştirilmesini ve raydan aşağı doğru akmasını sağlar. Fren silindirleri, paletin raftan güvenli bir şekilde geçmesini sağlar. Paletlerin "yükleme basıncı" olmadan kolayca alınabilmesi için, raftaki ilk paleti ray yolu üzerindeki diğer paletlerden ayıran alma sistemine bir ayırıcı takılır.


Palet akış rafları - bileşenler

Palet rafının standart bileşenleri (raf kolonu ve çapraz kirişler), palet akış rafının çerçevesini oluşturur. Silindir rayları çapraz kirişlere monte edilmiştir.

Palet makarası için silindir

Makara raylarındaki silindirler, paleti raftan güvenli bir şekilde hareket ettirir. Paletteki her silindir 240 kg yük kapasitesine sahiptir. Uzun bir hizmet ömrü sağlamak için güvenilir bir çelik bilyalı rulman seti ile donatılmıştır. Rulmanlar bu nedenle bakım gerektirmez. Standart merdaneler çelik yüzeyli olup, isteğe bağlı olarak galvanizli yüzeyleri mevcuttur. Galvanizleme çeliği korozyondan korur.

Giriş hunisi ile yükleme bölümü

Giriş hunisi, zorlu günlük kullanımda hasarı önlemek için özellikle stabildir. Ek olarak, giriş hunisi, paletin kanal boyunca mümkün olduğunca düzgün bir şekilde akmasını sağlamak için paletin makara rayı üzerine merkezi olarak yerleştirilmesini sağlar. Besleme alanındaki silindirler ayrıca ağır çelik plakalarla korunmaktadır.

Merkezi bileşen

Makaralı palet profili U veya L şekilli profillerden yapılmıştır. Düşük sürtünmeli silindirler çelikten yapılmıştır, istek üzerine galvanizlenebilirler. Her palet durdurucu bir fren silindiri ile donatılmıştır.

Fren silindiri

Fren silindirleri, raftan akan paletlerin hızını azaltır. Fren silindirleri olmadan paletler rafın ucundan kaymaya yatkındır.

Ayrıştırıcılı toplama sistemi

Toplama noktasındaki güvenilir bir ayrıştırıcı, palet alımını güvenli hale getirir. Raftaki ilk paleti diğerlerinden ayırır. Bir palet kaldırılırsa, bir sonraki almak için otomatik olarak ileriye doğru hareket eder.

Palet ayırıcılı 3 parçalı zemin seviyesinde raf çıkışı

3 parçalı zemin seviyesinde raf çıkışı, paletlerin bir manuel transpaletiyle taşınmasını sağlar. Bir yan koruma, makara paletini hasara karşı korur.


Palet akış rafları – ana aksesuarlar

Güçlendirilmiş silindir korumaları

Talep üzerine silindirler ayrıca besleme alanında çelik plakalarla korunabilir.

Yan erişim koruması

Raf yolunun yandan erişime karşı korunması için rafın yan tarafına akan paletlerle yan erişim korumaları monte edilmiştir. Bu, daha yüksek iş güvenliği sağlar.

Tekerlek Durdurucu

Rafın önündeki tekerlek durdurma, besleme aracının rafın önünde belirli bir mesafede durdurulmasına yardımcı olur. Bu, raftan kaynaklanan hasarları önler.


Palet akış veya geri itme rafları satın alma

Verimlilik için planlanan bir depo, yüksek ekonomik fizibiliteyi garanti eder. Depo planlamasının başlangıcından itibaren STILL uzmanlarımızla profesyonel danışmanlıktan yararlanın. Satın alma kararınızı vermeden önce, depo tasarımınızı kontrol etmekten planlanan iş akışlarını tartışmaya kadar her konuda size yardımcı oluyoruz. Bir raf satın alırken STILL markayı seçmeniz için birçok neden vardır:

 • Uzun yıllara dayanan uzmanlık: 95 yılı aşkın süredir müşterilerimize yakınız.
 • Güvenebileceğiniz ortaklık.
 • Danışmadan hizmete bütünsel üst düzey konsept .
 • Her zaman size yakın: 14 şube, 37 kiralama şubesi & Yalnızca Almanya'da 800 servis teknisyeni bulunmaktadır.
 • Eğitimli bir kurulum ekibi, palet akışınızın veya geri itmeli raflarınızın doğru şekilde monte edilmesini sağlar.