Konumunuzla ilgili içeriği görmek için farklı bir dil seçin:

Malzeme ve veri akışları yönetimi

MMS Taşıma ve araç kontrol sistemi

Deneyimlerden öğrenmek

MMS Taşıma ve araç kontrol sistemi

Nakliye/araç kontrol sistemi (TCS), araçların depodaki hareketini çeşitli kriterleri dikkate alarak kontrol eder. İyileştirme kriterleri örneğin kısa seyahat mesafeleri, sipariş öncelikleri, iş türleri, araç fonksiyonları ve vardiya modelleridir. STILL MMS TCS ayrıca treylerlerle çok seviyeli iç taşıma gibi karmaşık stratejilerin çalıştırılmasına da olanak tanır.

Bize ulaşın

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Daha fazla bilgi için bize ulaşın.

444 667 1

Talepler için: MMS Taşıma ve araç kontrol sistemi

Lütfen aşağıdaki formu doldurun. Size en kısa süre içerisinde döneceğiz.

Hitap*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Fayda Sağlayacaklarınız

  • Sorunsuz süreçleri garanti etmek için nakliye işlerinin faturasız ele alınması ve malzeme akışının tutarlı dokümantasyonu
  • İşlerin hızlı bir şekilde ele alınmasını sağlamak için operatör için basit diyaloglar
  • Modele özel araçların kullanımı ve kaynakların aktif kontrolü
  • Rotaların iyi hale getirilmesi ve boş seyahat ve durma sürelerinin azaltılması
  • Kullanıcıya izin vermek için görevlerin kaydı ve değerlendirilmesi (operatörün yardımcı işleri) -tabanlı maliyet tahsisi
  • Depodaki değişen durumlara otomatik adaptasyon

Fonksiyonlar

 

Kendi Kendine Öğrenen Araç Kontrol Sistemi

Kendi kendine öğrenen araç kontrol sistemi (SCS), kaynak ve varış noktası arasındaki tüm taşıma sürelerini kalıcı olarak kaydeder, bu süreleri değerlendirir ve gelecekteki taşıma süreçlerini iyileştirmek için toplanan verileri kullanır. Depodaki süreçler ve buna bağlı olarak tur rotaları değişirse sistem otomatik olarak yeni koşula uyum sağlar. Sistemi kısa seyahat mesafeleri veya kısa seyahat süresi için iyileştirme tercihi, "taşıma kontrolünün ince ayarına" izin vermek için manuel olarak ayarlanabilir.

Yük Taşıma işlerinin devralınması ve sağlanması

Taşıma işleri (malların hareketi), farklı arayüzler aracılığıyla üstün sistem (örn. WMS; PPS) tarafından verilir. Ek olarak, taşıma jeneratörü, taşıma işlerini ve görevlerini manuel olarak (sabit veya mobil bir terminal kullanarak) girmek için birçok yol sunar. Bu, çok sezgisel bir tasarıma sahip bir giriş maskesi (web yüzeyi) üzerinde yapılır. Girişler, merkezi kontrol standında (sabit) yapılabilir, örn. üretime malzeme tedarik etmek veya üretimden bitmiş ürünleri almak veya araçlardaki (mobil) terminaller ve ayrıca diğer mobil cihazlar ile hızlı nakliyeler için, örn. boşa çıkanları almak için. Standart şablonlar ve bireysel olarak ayarlanabilen giriş alanları, siparişlerin hızlı oluşturulmasını sağlar.

Çekici ve çeki trenleri ile çalıştırma

STILL taşıma sağlayıcı, farklı çalışma alanları için taşıma işleri oluşturmayı kolaylaştırır. Nakliye işleri oluşturulurken boş ve dolu treyler sayısı sürekli olarak dikkate alınır.

Taşıma sevkiyatı

 

Sevk, her zaman mevcut kaynakların en ideal seviyede kullanımını sağlamak için teknik ve organizasyonel gereksinimlere bağlı olarak uygun taşıyıcıları seçer. STILL MMS TCS, taşıma işlerinin araçlara atanmasını iyileştirmek için aracı, treyleri ve yükleme yardımının özelliklerini dikkate alır. Bunun üzerine araçlar için döngüsel rotalar ve vardiya modelleri dikkate alınır. VNA depoları için STILL MMS TCS, koridorun değiştirilme sayısını, nakliye türünü ve siparişin önceliğini azaltarak araç hareketlerini çift döngü ile iyileştirir.