Konumunuzla ilgili içeriği görmek için farklı bir dil seçin:

Raf Sistemleri STILL Paletli Servis Aracı Rafları

Otomatik depolama kolaylaştı

 • Maksimum depolama alanı kullanımı
 • Ara taşıyıcıların ve endüstriyel araçların aynı anda kullanılması ve yarı otomatik depolama ve yük alma sayesinde zamandan tasarruf
 • Alışagelmiş kompakt örneklerine kıyasla daha yüksek esneklik sürücülü raflar gibi depolama sistemleri: Birkaç raf seviyesi yüklenebilir.
 • Daha yüksek devir performansı: Yarı otomatik depolama ve yük alma: LiFo (Son Giren İlk Çıkar) ve FiFo (İlk Giren) -İlk çıkar) mümkün
 • Yüklerin özenli taşınması

Deponuzdan yüksek elleçleme hızları ile maksimum depo ve alan kullanımı mı bekliyorsunuz? O zaman STILL'in mekik raflarına yakından bakmalısınız. Alanınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için, size yüksek yoğunluklu STILL mekik rafı ile akıllı mekik raf sistemimizin mükemmel bir kombinasyonunu sunuyoruz.

Yüksek yoğunluklu mekik depolama sistemi, yük taşıyıcıların yarı otomatik depolanmasına ve alınmasına izin verir. Bir mekik rafı, yükü kanaldan aşağı doğru hareket ettirir ve paleti rafta saklar. Sistem, birkaç kanalın bağımsız olarak yüklenmesine izin verir.

Unutmayın: Zaman ve depolama alanı değerlidir. Çeşitli ürünleri depolamanız gerekse bile, bir mekik depolama sistemi ile mevcut alanın kullanımını optimize edin.

Araç ve mekik birlikte el ele çalışır. İlke verimli olduğu kadar kolaydır. Araç, kanalın girişinde yükü düşürür. Yük daha sonra mekik tarafından alınır ve otomatik olarak kanalın sonuna veya bir sonraki uygun depolama alanına taşınır. Paletler, destek raylarına dikkatlice yerleştirilir ve mekik, bir sonraki paleti almak için kanalın girişine döner. Kullanışlı: Mekik, bir kanalın sonunu otomatik olarak algılar.

Bir mekik raf sistemi ile önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlar ve depodaki güvenliği artırırsınız: Forkliftin rafın içine girmesi gerekmez ve taşınan mallar blok depolamaya kıyasla çok dikkatli bir şekilde taşınır. Standart olarak STILL mekik rafları, güvenli çalışmayı garanti etmek için mobil bir yaya koruma sistemi ile donatılmıştır.

Bize ulaşın

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Daha fazla bilgi için bize ulaşın.

444 667 1

Talepler için: STILL mekik raf sistemi

Lütfen aşağıdaki formu doldurun. Size en kısa süre içerisinde döneceğiz.

Hitap*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Bize ulaşın

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Daha fazla bilgi için bize ulaşın.

444 667 1

Talepler için: STILL mekik raf sistemi

Lütfen aşağıdaki formu doldurun. Size en kısa süre içerisinde döneceğiz.

Hitap*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

STILL mekik rafının tasarımı

STILL mekik rafı, içeri sürülebilen bir rafla neredeyse aynıdır. Araçların rafa hareket etmemesi ve her seviyeye ayrı ayrı erişilebilir olması farkıyla. Paletler doğrudan raf yüzeyinde depolanır ve palet mekiği ile rafın içinde taşınır.


Palet mekik rafları - bileşenler

Raf desteği

Raf destekleri, rafın temel bileşenleridir ve kanal içindeki beklenen yük ağırlığına bağlı olarak farklı kalınlıklarda özel çelik profillerden yapılmıştır. Bir destek oluşturmak için profillere iki destek cıvatalanır. Raf destekleri zemine güvenli bir şekilde cıvatalanmıştır.

Boyuna kiriş

Rafların kolonları, rafa stabilite eklemek için uzunlamasına kirişlerle uzunlamasına bağlanır. Paletlerin kanal içinde sorunsuz transferini sağlamak için depolama ve alma uçlarında boyuna kirişler yoktur.

Destek rayı

Mekik rafındaki destek rayları, mesnet üzerindeki bağlantılarla birleştirilir ve iki işlevi yerine getirir: paletleri desteklerler ve paletlerin altındaki mekik de ray boyunca hareket eder. Her kanalda montaj yüksekliği 50 mm'lik adımlarla bireysel olarak değiştirilebilir. Raylar her kanal için desteklere basitçe takıldığından, gerektiğinde sistemi değiştirmek çok kolaydır.

Tekerlek durdurma

Rafın önündeki tekerlek durdurma, besleme aracının rafın önünde belirli bir mesafede durdurulmasına yardımcı olur. Bu, raftan kaynaklanan hasarları önler.

Mekik raf sistemleri

Mekiğin görevi, paletleri raftan yarı otomatik olarak depolamak ve almaktır. Kullanılan mekiğin boyutları, taşınan yükün boyutlarına uygun olmalıdır. Euro paletler, endüstriyel paletler ve seçilmiş kimyasal palet türleri için size çözümler sunuyoruz. Mekiklerin taşıma hızı 0,9 ile 1,1 m/s arasındadır. Mekikler sadece çevik değil, aynı zamanda son derece güçlüdür. Maksimum 1500 kg yük kapasitesi ile ağır yük taşıyıcılarını da hızlı ve güvenli bir şekilde depolarlar. Güvenlikten bahsetmişken: Güvenli bir çalışma sağlamak için palet merkezinde 10 cm'den fazla bükülmemelidir. Standart olarak her mekiğe takılan kişisel koruma tarayıcısı ile yüksek güvenlik seviyeleri garanti edilir.

Palet merkezleme

Palet merkezleme ekipmanı, paletin rafa doğru bir şekilde yerleştirilmesini sağlar. Palet merkezleme ekipmanı ile paleti, rayların tam ortasına tam olarak yerleştirmek kolaydır.

Kurtarma platformu

Kurtarma platformu, bir mekiği veya yükü raftan güvenli bir şekilde kurtarmak için kullanılır. Kurtarma platformu manuel olarak çalıştırılır. Kurtarma ekiplerinin arızalı bir mekiğe yaklaşmak için kanaldan aşağı inmesine izin verir. Arızalı mekik, bir kanca ile kanaldan çekilebilir.

Yan erişim koruması

Çalışma sırasında yandan erişimi önlemek için rafın yan tarafına yan erişim korumaları monte edilmiştir. Bu kazaları önler.


Mekik raf sistemleri satın alma

Verimlilik üzerine planlanmış bir depo, yüksek ekonomik fizibilite elde edilmesini garanti eder. Depo planlamasının hemen başlangıcından itibaren STILL uzmanlarımızdan profesyonel danışmanlık alarak yararlanın. Bir satın alma kararı vermeden önce, depo tasarımınızı kontrol etmekten planlanan iş akışlarını tartışmaya kadar her konuda size yardımcı oluyoruz. Bir mekik raf sistemi satın alırken STILL'e karar vermeniz için birçok neden vardır:

 • Uzun yıllara dayanan uzmanlık: 95 yılı aşkın süredir müşterilerimize yakınız.
 • Güvenebileceğiniz ortaklık.
 • Danışmadan hizmete bütünsel üst düzey konsept .
 • Her zaman size yakın: 14 şube, 37 kiralama şubesi & Yalnızca Almanya'da 800 servis teknisyeni bulunmaktadır.
 • Eğitimli bir kurulum ekibi, mekik rafınızın doğru şekilde monte edilmesini sağlar.
 • Veri Sayfası STILL Paletli Servis Aracı Rafları (İngilizce) PDF, 1 MB İndir