Konumunuzla ilgili içeriği görmek için farklı bir dil seçin:

Zorlu koşullarda tam koruma

Patlamaya karşı koruma çözümleri

 

Optimum taşıma en üst güvenlik seviyeleriyle birlikte

üretim tesisleri ve depolarda yanıcı gaz, duman ve tozun bulunması yanma ve patlama riskine neden olur. Bu tür koşulların mevcut olduğu endüstriyel tesislerin yöneticileri yalnızca verimli ve ergonomik olmakla kalmayan, aynı zamanda patlama riskine karşı kapsamlı koruma sağlayan iç lojistik çözümleri bulmak zorundadır.
Çok sayıda STILL forklift AB yönetmelikleri (EN 1755) ve ATEX Direktifi (2014/34/EU) ile uyumlu patlamaya karşı dayanıklı ekipmanlar ile sunulabilmektedir. Karşı ağırlıklı araçlar, reach truck ve forkliftler - hangisi yüksek patlama riski taşıyan bir ortamda kullanılacak olursa olsun - STILL EX çözümlerine uygun hale getirilebilir. Sonuç olarak, STILL patlama riskinin yüksek olduğu her türlü endüstriyel tesise uygun dahili taşıma araçlarını sunmaktadır.Yüksek patlama riski taşıyan sektörler

Patlama riskini artıran faktörler

Toz

Kimyasallar

Gazlar

Yağ

Yanıcı Maddeler

Kimyasallar, farmasötik ürünler ve kozmetik ürünler

Çeşitli kimya tesislerinde her türlü madde boşaltılır, karıştırılır ve rafine edilir. Özel ekipmanlı STILL forkliftler göreve hazırdır.

Yiyecek ve içecekler

Tahta silindirlerin içinde saklanan içeceklerin damıtma ve depolama işlemleri yanıcı buharların açığa çıkmasına neden olabilir. Ek olarak, bu tür kaplar forklift ile taşıma sırasında operatörün görüşünü sınırlandırır. Neyse ki, STILL araçları ATEX ekipmanları, kameralar, uyarı şeritleri ve Mavi Güvenlik Işığı sayesinde yiyecek ve içecek sektöründe karşılaşılan bu ve benzeri tehlikeli koşullara karşı tertibatlandırılabilmektedir.

Lojistik

Birçok üretim işlemi tehlikeli maddelerin saklama ve taşımasını içerir. Bunlardan bazıları kurum içinde, bazıları ise lojistik hizmet tedarikçilerince yönetilen harici depolarda saklanır. STILL müşterilerine bu iş için mükemmel olan şu gibi çok sayıda araç sunmaktadır: ATEX bölgelerinde saklama ve toplamaya uygun verimli elektrikli karşı ağırlıklı araçlar, reach trucklar ve dar koridor araçları.

Yağ ve gaz

Aşılan uzun mesafeler ve karşılaşılan zorlu koşullardan dolayı karşı ağırlıklı forkliftler yağ ve gaz tesisleri, rafineriler ve petrokimyasal tesislerde kullanılan en popüler araç tipidir. Sağlam tasarımları ve ergonomileri sayesinde, araçların ATEX versiyonları bu uygulamalar için idealdir. Operatörleri yormayan koşullar sağlar ve 8 tona kadar yükleri taşıyabilir.

Geri dönüşüm ve askeriye

Tasfiye ve geri dönüşüm işlemleri, temel olarak tehlikeli maddelerin tekrar tekrar boşaltılmasından, varillerin boşaltılmasından ve konteynerlerin taşınmasından oluşur. ATEX sertifikalı ataçmanlı STILL RX serisi elektrikli forkliftler bu alanlarda güvenli ve ergonomik çalışma imkanı sunar. Silindir kıskaçları ve patlamaya dayanıklı arabalar silindirin içindekilerin hem etkin hem de güvenli şekilde tasfiyesini hem de mühimmatın çıkarılmasını sağlar.

 

İç lojistiğinizi daha güvenli hale getirmek ister misiniz?

Uzman danışmanlarımız sorunlarınızı analiz etmek için her zaman hazırdır.

Hitap*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.


STILL Patlamaya karşı koruma çözümleri

AB yönetmelikleri ve ATEX direktifi ile uyumlu kapsamlı koruma sağlar

ATEX bölgeleri için verimli ve özelleştirilmiş forkliftler

STILL Ex, patlamaya karşı dayanıklı STILL forkliftler, patlama potansiyeli taşıyan yerlerde verimlilik ve güvenliği bir araya getirir. Araçlar kıvılcım oluşmayacak ve yüzeylerin ısınması önlenecek şekilde hazırlanır. Elektrikli bileşenler güvenli bir şekilde kapsüllenebilir, çatallar pirinç kaplama ile mekanik kıvılcımlardan korunabilir ve elektrostatik yüklü bileşenler değiştirilebilir. STILL EX araçları müşterilerin ihtiyacına ve patlama risk seviyesine göre tertibatlandırır. Yapılan değişikler kullanıcı deneyimini etkilemez veya araçların etkinliğini azaltmaz. STILL Ex araçlar patlamaya karşı sağladıkları korumanın yanı sıra, STILL ürünlerinin sahip olduğu üst seviye görüş açısı, ergonomi, kullanıcı dostu olma ve verimlilik özelliklerini de barındırırlar. 

ATEX için EXU dönüşümlü akülü transpaletler 

Depo araçları genellikle ürün taşımak için temel ekipman olarak kullanılır. Patlamaya dayanıklı sürümler, bu ürünleri birçok durumda benzersiz yardımcılara dönüştürür.

ATEX için EXV dönüşümlü istif araçları

Sınırlı alanda çalışıyorsanız ve ürünleri yüksek seviyelerde depolamanız gerekiyorsa, istif araçları mükemmel bir çözümdür. Kompakt ebatlar yüksek verimlilik ile birlikte.

ATEX için RX 20 dönüşümlü elektrikli forkliftler

Karşı ağırlıklı araçlar çok yönlülükleriyle ayırt edilir. ATEX gereksinimlerini karşılamak üzere profesyonel olarak dönüştürülmüştür ve standart sürümler kadar güçlü ve verimlidirler.

ATEX için RX 70 dönüşümlü dizel forkliftler

Zorlu dış mekan uygulamaları için en popüler çözümdür. Bu güçlü araçlar ATEX bölgelerinde bile en üst performansı sunarken, maksimum güvenlik ve ergonomi seviyesini sağlarlar.

ATEX için RX 70-80 dönüşümlü dizel forkliftler

Ağır yükler ve patlama tehlikesi içeren koşullar özel çözümler gerektirir. 8 tona kadar kapasiteli STLL araçlar müşterilerin yüksek kaliteli IC araç talebine mükemmel şekilde yanıt verir.

ATEX dönüşümlü R 08 platform aracı

Platform araçları, orta ve uzun mesafelerde dahili malzeme taşıması için idealdir. Ayrıca tehlikeli durumlarda da kullanılır.

Tek kaynaktan eksiksiz patlamaya karşı koruma

Müşteriler, özellikle de patlamaya karşı koruma uzmanlık alanı söz konusu olduğunda tüm ürünleri ve hizmetleri tek bir kaynaktan edinmelidir. STILL eksiksiz patlamaya karşı koruma çözümleri sunmaktadır ve müşterilerin bu konudaki tüm gereksinimlerini karşılayabilir. STILL Orijinal Parçaların dünya çapındaki tedarik zincirine erişimi olan eğitimli servis teknisyenleri araçların her zaman çalışmaya hazır olmasını sağlar.

EX koruması eklenmiş seri üretim forkliftler

STILL patlamaya karşı korumalı forkliftler birinci sınıf araçlar ve özel patlamaya karşı koruma önlemlerinin avantajlarını bir araya getirir. Hem elektrikli bileşenler hem de mekanik parçalar, araç tamamen doluyken bile tutuşma, kıvılcım oluşumu, elektrostatik yükler ve maksimum sıcaklık sınırının aşılmasına karşı korunur.

İnovatif teknolojiler patlamaya karşı korumanın hizmetinde

Şirket departmanları ve iş ortakları arasındaki yakın iş birliği sayesinde yenilikçi destek sistemleri, güvenlik özellikleri, özel ekipmanlar ve ATEX alanlarında kullanıma dönük çözümler en kısa sürede kullanıma sunulur. Müşteriler geniş bir ekipman, özellik ve sistem yelpazesi arasından seçim yapabilir.

Patlamaya karşı korumalı RX 60

Entegre patlama koruması, STILL endüstriyel araçların tanıdık dokunuşunu ve hissini garanti eder.

Patlamaya karşı korumalı FMX

Optimum manevra kabiliyeti maksimum güvenlik ile birlikte: STILL FMX patlamaya karşı korumalı ürün.


İç lojistiğinizi daha güvenli hale getirmek ister misiniz?

Uzman danışmanlarımız sorunlarınızı analiz etmek için her zaman hazırdır.

Hitap*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.


Patlamaya dayanıklı çözümler vaka çalışmasıPatlamaya karşı koruma için güvenlik uzmanlarımızla irtibat kurun

Uzman danışmanlarımız patlamaya karşı dayanıklı güvenlik portföyümüz hakkındaki sorularınızı yanıtlamak için her zaman hazırdır.

Hitap*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.