Konumunuzla ilgili içeriği görmek için farklı bir dil seçin:

Zorlu koşullarda tam koruma

Patlamaya dayanıklı çözümler

 

En yüksek güvenlik seviyeleriyle birlikte optimum kullanım

Üretim tesislerinde ve depolarda yanıcı gazların, buharların, sislerin ve tozların bulunması yanma ve patlama riski taşır. Bu tür koşulların mevcut olduğu endüstriyel tesislerin yöneticileri, yalnızca verimli ve ergonomik olmakla kalmayıp aynı zamanda patlama riskine karşı kapsamlı bir şekilde korunan intralojistik çözümler bulmak zorundadır.
AB yönetmeliklerine uygun patlamaya dayanıklı ekipmanlarla çok sayıda STILL forklift mevcuttur ( EN 1755) ve ATEX Direktifi (2014/34/EU). Yüksek patlama riski taşıyan bir ortamda hangisi kullanılırsa kullanılsın, denge ağırlıklı forkliftler, reach truck araçları ve transpaletler STILL EX çözümleriyle uyumlu olabilir. Sonuç olarak STILL, patlama riskinin yüksek olduğu her türlü endüstriyel tesis için uygun iç nakliye araçları sunmaktadır.Yüksek patlama riski olan endüstriler

         Patlama riskini artıran faktörler

Toz

Kimyasallar

Gazlar

Sıvı yağ

Yanıcı maddeler

Kimyasallar, ilaç ve kozmetik

Çeşitli kimya tesislerinde her türlü madde süzülür, karıştırılır ve rafine edilir. Özel donanıma sahip STILL forkliftler bu göreve hazırdır. Örneğin, varil boşaltma aparatı bir sıvının güvenli ve hassas bir şekilde boşaltılmasını sağlar. Uzaktan kumanda kullanan bir operatör, varili iyi bir şekilde görerek güvenli bir yerden süreci izleyebilir. Maddenin miktarı entegre bir ölçek ile ölçülür.

Yiyecek ve içecekler

Ahşap fıçılarda saklanan içeceklerin damıtılması ve saklanması işlemi yanıcı buharların salgılanmasına neden olabilir. Ayrıca, bu tür konteynerler, forklift ile taşıma sırasında operatörün görüşünü sınırlar. Neyse ki STILL araçları, ATEX ekipmanı, kameralar, uyarı hatları ve Mavi Güvenlik Işığı sayesinde yiyecek ve içecek endüstrisinde karşılaşılan bu ve diğer potansiyel olarak tehlikeli koşullara uyarlanabilir.

Lojistik

Birçok üretim süreci, tehlikeli maddelerin depolanmasını ve taşınmasını içerir. Bazıları şirket içinde, bazıları ise lojistik hizmet sağlayıcılar tarafından yönetilen harici depolarda depolanır. STILL, müşterilerine bu iş için mükemmel olan çok sayıda araç sunar, örneğin: verimli elektrikli denge ağırlıklı forkliftler, reach truck ve ATEX bölgelerinde depolama ve geri alma için uygun dar koridor araçları.

Yağ ve gaz

Geçilmesi gereken uzun mesafeler ve dayanılması zor koşullar nedeniyle, karşı dengeli forkliftler, petrol ve gaz fabrikaları, rafineriler ve petrokimya tesislerinde dış mekan taşımacılığında kullanılan en popüler araç türüdür. Sağlam tasarımları ve ergonomileri sayesinde araçların ATEX versiyonları bu uygulamalar için idealdir. Operatörlere yorulmadan çalışma koşulları sağlarlar ve 8 tona kadar yükleri transfer edebilirler.

Geri dönüşüm ve askeri kullanım

Bertaraf ve geri dönüşüm süreçleri, tehlikeli maddelerin tekrarlı olarak boşaltılması, varillerin boşaltılması ve konteynerlerin taşınmasına dayanmaktadır. ATEX sertifikalı ataşmanlara sahip STILL RX serisi elektrikli forkliftler, bu alanlarda güvenli ve ergonomik çalışma sağlar. Namlu kıskaçları ve patlamaya dayanıklı arabalar, namlu içeriğinin hem etkin hem de güvenli bir şekilde imha edilmesini ve mühimmatın çıkarılmasını sağlar.

 

İç lojistiğinizi daha güvenli hale getirmek ister misiniz?

Uzman danışmanlarımız, sorunlu alanlarınızı analiz etmek için her zaman hazırdır.

Hitap*
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


STILL Ex-proof çözümler

AB düzenlemeleri ve ATEX yönergesi ile uyumlu kapsamlı koruma sağlar

ATEX bölgeleri için verimli, kişiselleştirilmiş forkliftler

STILL Ex, patlamaya dayanıklı STILL forkliftler, potansiyel olarak patlayıcı alanlarda verimlilik ve güvenliği bir araya getirir. Araçlar, kıvılcım oluşmayacak ve hiçbir yüzey ısınmayacak şekilde hazırlanır. Elektrikli bileşenler güvenli bir şekilde kapsüllenebilir, çatallar pirinç kaplama ile mekanik kıvılcımlardan korunabilir ve elektrostatik yüklü elemanlar değiştirilebilir.

STILL, EX araçlarını müşterilerin ihtiyaçlarına ve patlama riski düzeyine göre donatır. Yapılan değişiklikler ne kullanıcı deneyimini etkiler ne de araçların etkinliğini azaltır. STILL Ex araçları, STILL'in bilindiği en üst düzeyde görünürlük, ergonomi, kullanım kolaylığı ve verimlilik ile birlikte patlamaya karşı koruma sağlar.

ATEX için dönüştürülmüş EXU akülü transpaletleri

Depo araçları genellikle malların taşınması için temel ekipman olarak kullanılır. Ex-proof versiyonları onları birçok durumda yeri doldurulamaz yardımcılar haline getirir.

ATEX için dönüştürülmüş EXV istif araçları

Sınırlı bir alanda çalışıyorsanız ve ürünleri daha yüksek seviyelerde depolamanız gerekiyorsa, istif araçları mükemmel çözümdür. Yüksek verimlilikle birleştirilmiş kompakt boyutlar.

ATEX için dönüştürülmüş RX 20 elektrikli forkliftler

Karşı dengeli forklift araçları, büyük bir çok yönlülük ile karakterize edilir. ATEX gereksinimlerini karşılamak için profesyonel olarak modifiye edilmiş, standart versiyonlar kadar güçlü ve verimlidir.

ATEX için dönüştürülmüş dizel forkliftler RX 70

Zorlu dış mekan uygulamaları için en popüler çözüm. Bu güçlü forkliftler, ATEX bölgelerinde bile en yüksek performansı ile maksimum güvenlik ve ergonomi düzeyi sağlar.

ATEX için dönüştürülmüş dizel forkliftler RX 70-80

Ağır yükler ve patlama tehlikesi koşulları özel çözümler gerektirir. 8 tona kadar kapasiteye sahip STILL forkliftler, müşterinin yüksek kaliteli içten yanmalı motora sahip forklift talebini mükemmel bir şekilde karşılar.

ATEX için dönüştürülmüş platformlu aracı R 08

Platformlu araçlar, malzemeyi orta ve uzun mesafelerde dahili olarak taşımak için idealdir. Tehlikeli koşullarda da.

Tek bir kaynaktan eksiksiz patlama koruması

Müşteriler, özellikle patlamaya karşı korumanın özel alanında, tüm ürün ve hizmetleri tek bir kaynaktan alabilmelidir. STILL, eksiksiz patlamaya karşı koruma çözümleri sağlar ve bu bağlamda tüm müşterilerin gereksinimlerini karşılayabilir. Dünya çapında STILL Orijinal Parça tedarikine erişimi olan eğitimli servis teknisyenleri, araçların her zaman çalışmaya hazır olmasını sağlar.

EX korumalı seri üretilen forkliftler

STILL'in patlamaya dayanıklı forkliftleri, birinci sınıf araçların ve özel patlamaya karşı koruma önlemlerinin birleşik avantajlarını kullanır. Hem elektrikli bileşenler hem de mekanik parçalar, araç tam yüklüyken bile tutuşmaya, kıvılcım oluşumuna, elektrostatik yüklenmelere ve maksimum sıcaklık sınırının aşılmasına karşı korunur.

Patlamaya karşı koruma hizmetinde yenilikçi teknolojiler

Şirketin departmanları ve ortakları arasındaki yakın işbirliği, ATEX alanlarında kullanım için çözümler de dahil olmak üzere yenilikçi yardım sistemlerinin, güvenlik özelliklerinin ve özel ekipmanların mümkün olan en kısa sürede hazır olmasını garanti eder. Müşteriler geniş ekipman, özellik ve sistem yelpazesinden seçim yapabilir.

Patlama korumalı RX 60

Entegre patlama koruması, STILL endüstriyel araçların tanıdık dokunuşunu ve hissini garanti eder.

Patlama korumalı FM-X

Optimum manevra kabiliyeti - maksimum güvenlikle birlikte: STILL'den patlama korumalı FM-X.


İç lojistiğinizi daha güvenli hale getirmek ister misiniz?

Uzman danışmanlarımız, sorunlu alanlarınızı analiz etmek için her zaman hazırdır.

Hitap*
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


Ex-proof çözümler vaka çalışmasıPatlama koruması için güvenlik uzmanlarımızla iletişime geçin

Ex-proof güvenlik portföyümüzle ilgili sorularınızı yanıtlamak için uzman danışmanlarımız her zaman hazırdır.

Hitap*
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.