Konumunuzla ilgili içeriği görmek için farklı bir dil seçin:

Raf Sistemleri Konsollu Raflama

Tam olarak gereksinimlerinize göre yapılmıştır

  • Hacimli ve uzun eşyaların düzenli ve erişilebilir şekilde depolanması
  • Depolama alanının ve bina yüksekliğinin en iyi hale getirilmiş kullanımı
  • Yüklere optimum ve doğrudan erişim
  • Çatı ve duvar panelleri ile dış mekan kullanımı için tasarım mevcuttur
  • Hafif yükler ve çok ağır yükler için uygundur

Öncelikle uzun ürünleri ve hacimli ürünleri mi depolamak istiyorsunuz, örn. borular, levhalar, tabelalar ve çubuklar? Eğer öyleyse, STILL'in konsol raflarına bakmanız çok önemlidir. Tasarımı sayesinde bu tip raflar, çeşitli ebatlardaki eşyaların düzgün bir şekilde saklanması imkanı sunar.

Bize ulaşın

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Daha fazla bilgi için bize ulaşın.

444 667 1

Talepler için: Konsol raf

Lütfen aşağıdaki formu doldurun. Size en kısa süre içerisinde döneceğiz.

Hitap*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Bir konsol rafının yapısı

Konsol rafı, raf standları ve konsollardan oluşur. Raf standı, standın kendisi, stand ayakları, uzunlamasına konektörler ve en az bir çapraz destekten oluşur. Konsollar raf standına cıvatalanmıştır.


Konsol raflar - bileşenler

Ayaklı raf standı

Konsol rafının ana bileşeni, tek ayaklı tek veya iki taraflı raf sehpasıdır. Zemine sabitlenmiştir. Boyut ve tasarım, gerekli yüke ve statik gereksinimlere bağlıdır. Konsolların montajı için delik delikleri, üst depolama seviyesine kadar uzanır. Standart yükseklik aralığı 100 mm'dir ve raf yüksekliğinin kolay ayarlanması amacına hizmet eder. Talep üzerine başka mesafeler de mümkündür.

Konsollar

Konsollar raf standına cıvatalanmıştır. Konsolların yapısı yüke bağlıdır. Profil ne kadar büyük olursa, olası yük taşıma kapasitesi o kadar büyük olur.

Çapraz ayraç

Her raf için ayarlanabilir gerdirmelere sahip en az bir çapraz destek gereklidir. Normal yükler için bu destek her beşinci veya altıncı bölmede yeterlidir.

Boyuna konektörler

Uzunlamasına konektörler, stantlar arasında aralayıcı görevi görür. Boyuna konektörlerin uzunluğu, depolanan ürünün türüne göre belirlenir.


Konsol rafları – ana aksesuarlar

Ayakların yuvarlanması

Yuvarlama, personeli (örneğin, incikler bu sayede korunur) ve araç lastiklerini koruma amacına hizmet eder.

Yuvarlanmayı önleme cihazları

Yuvarlanma önleyici cihazlar, yuvarlak ürünleri konsollar üzerinde güvenli bir şekilde tutmak için önemlidir. Devrilme önleyici cihazlar farklı versiyonlarda ve yüksekliklerde temin edilebilir. 

Bağlanan köprüleme kolları

Konsol rafları, uzun ürünlerin depolanması amacına hizmet eder. Köprüleme kolları konsollar arasına vidalanarak paletlerin depolanmasını sağlayan elemanlardır.

Raf kapağı

Raf kullanımını daha esnek hale getirmek için size raf kapağının çeşitli versiyonlarını sunuyoruz. Kapaklar ya sadece konsollar üzerine serilir ya da konsollar arasına monte edilen köprü kolları üzerine serilir. Suntalar, ızgaralar veya ızgara zeminler olası kaplamalardır.

Depolama etiketleme

Müşteri odaklı etiketleme sağlamak için iki önemli hususun dikkate alınması gerekir: Etiketlerin konumu ve raf konumu numaralandırması.

Etiketlerin konumu

Raftaki etiketler her zaman kolayca görülmez. İyi bir görünürlük sağlamak için rafa özel etiket tutucularla yardımcı oluyoruz.

Raf konumu numaralandırması

Özellikle çubukları, boruları, levhaları vb. deponuzda saklıyorsanız, genel bir bakış sağlamak önemlidir. Bireysel gereksinimlerinizi karşılamak için size doğru numaralandırmayı sunuyoruz.

Giriş korumaları ve kılavuz ray

Gerekirse kılavuz ray, forkliftlere yanal kılavuzluk sağlar. Giriş koruması, forkliftin koridora sorunsuz bir şekilde girmesini sağlamak için yalnızca kılavuz ray ile birlikte kullanılabilir.

Çarpışma koruması

Çarpışma koruması, iki veya üç tarafı korumak için L veya U şeklinde mevcuttur. Her koridorun dış raf desteğine monte edilir. (Alman BGR 234'ün gereksinimlerine göre, yükseklik en az 300 mm'dir)


Konsol rafları – önemli planlama parametreleri

Konsol rafları hakkında konuşurken, genellikle eksenel boyuta atıfta bulunulur. Eksenel boyut, iki konsolun merkezden merkezine ölçülür. Son konsola ulaşan uzun malzemenin aşırı boyutu, eksenel uzunluğun yarısı ile sınırlıdır. 1000 mm'lik belirli bir eksenel boyutta bu, izin verilen maksimum büyük boyutun 500 mm olduğu anlamına gelir.


Konsol rafları satın alma

Verimlilik üzerine planlanan bir depo, yüksek ekonomik fizibiliteyi garanti eder. Depo planlamasının başlangıcından itibaren STILL uzmanlarımızdan profesyonel danışmanlık hizmeti almaktan yararlanın. Satın alma kararınızı vermeden önce, depo tasarımınızı kontrol etmekten planlanan iş akışlarını tartışmaya kadar her konuda size yardımcı oluyoruz. Bir konsol raf satın alırken STILL'e karar vermeniz için birçok neden vardır:

  • Uzun yıllara dayanan uzmanlık: 95 yılı aşkın süredir müşterilerimize yakınız.
  • Güvenebileceğiniz ortaklık.
  • Danışmadan hizmete bütünsel premium konsept .
  • Her zaman size yakın: 14 şube, 37 kiralama şubesi ile & Yalnızca Almanya'da 800 servis teknisyeni bulunmaktadır.
  • Eğitimli bir kurulum ekibi, konsol rafınızın doğru şekilde monte edilmesini sağlar.