Konumunuzla ilgili içeriği görmek için farklı bir dil seçin:

Otomatik Yönlendirmeli Araçlar (AGV)

İntralojistikte otomasyon

Otomatik araçlar kullanıyoruz.

STILL iGo ile intralojistiğinizin otomasyonu için ihtiyaçlarınıza göre bireysel olarak uyarlanabilen farklı araç tabanlı genişletme aşamaları sunuyoruz.

Neredeyse başka hiçbir çözüm, süreç optimizasyonu, veri alışverişi ve ağ oluşturma için otomatik sistemler kadar potansiyele sahip değildir. Robotlar, otonom araçlar ve sürücüsüz ulaşım sistemleri (AGV'ler) bunda büyük rol oynuyor.

Bu nedenle, son yıllarda muazzam bir gelişmenin gerçekleşmesi şaşırtıcı değildir. Muazzam miktarda Ar-Ge yapılıyor ve bunlara yatırım yapan ve araştıran sadece büyük ve köklü AGV üreticileri değil. Ayrıca bu alanda pazarı ele geçirmeye çalışan yüzlerce start-up, teknoloji ve yazılım şirketi var. Deneyimlerimize göre bu durum, süreçlerini otomatikleştirmeye başlamak isteyen şirketler için oldukça kafa karıştırıcı olabilir.

Her teknolojik yenilik, her zaman işiniz için ekonomik açıdan mantıklı değildir. Dijital Industrie 4.0 teklifleri ormanında kaybolmamanızı sağlıyor ve iş ortağı olarak size eşlik ediyoruz:

Otomasyon projenizin hangi aşamasında olursanız olun, intralojistiğiniz için teknik çözümlerin tam karışımını belirleyeceğiz ve yatırım getirinizi her zaman yakından takip edeceğiz.


 • Geleceğe uygun. Her otomasyon gereksinimi için standartlaştırılmış ve ölçeklenebilir çözümler.
 • Ekonomik. Yatırım getirisini dikkate alan uygun otomasyon çözümü.
 • Esnek. Farklı otomasyon düzeyleri: Otomasyon düzeyi, süreçleriniz tarafından belirlenir.
 • Güvenli. Modern navigasyon teknolojileri ve kişisel koruma
 • Tam. Tamamen otomatikleştirilmiş tedarik zincirleri için mobil ve sabit çözümler.
 • Planlanabilir. Her ikisinde de kısa tepki süreleri tekliflerin tasarlanması ve hazırlanmasının yanı sıra projelerin uygulanmasında.

Sürücüsüz ulaşım araçları için tavsiyeler

 • Çerçeve koşulları + süreçlerin analizi
 • Otomasyon konseptinin geliştirilmesi
 • Konsept doğrulama / iş senaryosu analizi
 • Proje kalifikasyonu
 • Teklif hazırlama
 • Proje planlama
 • Uygulama
 • Servis

Otomasyon çözümleri, iyi hazırlık ve mantıklı planlama gerektirir. İlk görüşmede birlikte uygulama alanının genel koşullarını değerlendiriyor ve deponuzdaki mevcut ve planlanan süreçler hakkında konuşuyoruz.

444 66 71

Talepler için: Otomatik güdümlü araçlar | STILL Almanya

Lütfen aşağıdaki formu doldurun. Size en kısa süre içerisinde döneceğiz.

Hitap*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

İntralojistik otomasyon seviyeleri

Otomasyon düzeyi süreçleriniz tarafından belirlenir. Uzmanlarımız, doğru otomasyon seviyesini bulmak ve süreçlerinizi sistematik olarak geliştirmek için sizinle yakın işbirliği içinde çalışır.

Image

1. Yardımlı sürüş

Asistan sistemleri belirli görevleri otomatik olarak destekler.

Image

2. Yarı otomatik sürüş

Araçlar kısmen otonom olarak hareket ediyor veya belirli görevleri otomatik olarak üstleniyor.

Image

3. Eylem Önerisi

Tamamen otomatik bir süreçte kendi kendini süren endüstriyel araçlar.


İntralojistik için otomasyon çözümleri

STILL'in iGo otomasyon çözümleri, yardım sistemlerinden yarı otomatik sürüş ve tam otomatik lojistik süreçlerine kadar farklı intralojistik otomasyon seviyelerine hizmet eder.

Otonom Mobil Robotlar (AMR) - Otonom Yatay Taşıma

STILL ACH gibi AMR sistemleri, malların otomatikleştirilmiş yatay nakliyesi için basit bir çözümdür.

Proje yönetimi ve otomasyon çözümlerinin uygulanması

Güvenilir bir ortaklık

Otomasyon çözümünüzün kavramsal tasarımı satış mühendislerimiz tarafından başarıyla tamamlandıktan sonra, gerçekleştirme ve uygulama aşaması başlar. Ayrıntılı planlama uygulamasından devreye alma ve bitmiş sistemin devreye alınmasına kadar tüm süreç, deneyimli bir proje yöneticisi tarafından koordine edilmektedir. Büyük bilgi birikimi, ileri görüşlülük ve liderlik yetkinliği ile tüm ipleri her zaman elinde tutar, tüm süreç adımlarına ve proje aşamalarına genel bir bakış sağlar, bilgi ve materyallerin sorunsuz akışını sağlar ve ayrıca tüm iş süreçlerinin garanti eder. etkinlik, verimlilik ve sürdürülebilirlik ilkelerine göre kurulur ve uygulanır. Günlük proje çalışmasının küçük ve büyük zorluklarını çözer ve sahadaki yetkin irtibat kişinizdir. Sizi her zaman proje durumu hakkında bilgilendirir ve size bireysel süreç adımları hakkında şeffaf bilgiler sağlar. Maksimum proje başarısı için güvenilir, sonuç odaklı ve ortaklığa dayalı.

Image
 

Otomatik sistemleriniz için hizmet tekliflerimiz

İntralojistik sistemlerinizin kullanılabilirliği söz konusu olduğunda, taviz vermeyiz.

Elbette bu, otomatik sistemleriniz için de geçerlidir.

Donanım veya yazılım, bakım veya onarım olsun, hizmet teklifimizi sisteminiz ve gereksinimleriniz için bireysel olarak ve ihtiyaçlarınıza göre yapılandırırız.

Böylece kesintiler, bekleme süreleri veya yedek parça darboğazları olmadan tamamen işinize konsantre olabilirsiniz. Servis teknisyenlerimiz son derece kalifiyedir, en az bu kadar kararlıdır ve yılın 365 günü hizmetinizdedir.

Herhangi bir zamanda. Güvenilir. Hızlı.

Donanım servisi:

 • Ülke çapında hizmet ağı. Bize her zaman ulaşabilirsiniz ve bize ihtiyacınız olduğunda her zaman yanınızdayız.
 • Deneyimli uzmanlar. Servis teknisyenlerimiz otonom araçlarınızda uzmanlaşmıştır.
 • Dijital olarak desteklenen servis planlaması. Bakım aralıklarınızı önceden ve üretim süreçlerinizle yakın koordinasyon içinde planlıyoruz. Bu sayede ekipmanınızın kısa süreli arızalarını, pahalı onarımlarını ve gereksiz duruş sürelerini önlüyoruz.
 • Akıllı yedek parça paketleri ve bir gecede teslimat. Birlikte bireysel yedek parçalarınızın mevcudiyetini sağlıyoruz. Bekleme döngüsüne girmemeniz için.

Yazılım hizmeti:

 • Her zaman ulaşılabilir: Nitelikli uzmanlardan oluşan destek hattımız 7/24 hizmetinizdedir.
 • Arıza durumunda hızlı yardım. Sistem uzmanlarımız size uzaktan destek sağlar. Hemen ve güvenilir bir şekilde.
Image

Otomatik yönlendirmeli araçlar için tipik uygulama senaryoları

IFOY'un bir parçası olarak, intralojistik otomasyon uzmanlarımız, intralojistikte sürücüsüz taşıma sistemlerinin kullanımına yönelik tipik senaryoları yeniden oluşturdu. Video aşağıdaki senaryoları ele alıyor:

 • Gelen mallar
 • Üretime teslim
 • Üretim ve montaj
 • Giden mallar
 • Teslim teslim
 • Karma SKU toplama
 • Giden malların teslimi ve kamyonların yüklenmesi

Uygulamada otomatik yönlendirmeli araçlar


Intalojistik Otomasyon Önerileri - Bir Otomasyon Konseptine Giden Dört Adım

Uzmanlığımızla, süreçlerinizi analiz etmenize ve şirketiniz için otomasyon potansiyelini belirlemenize destek oluyoruz. Ek danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak isteyip istemediğinize siz karar verirsiniz. Hizmetler, deneyimli STILL intralojistik uzmanları tarafından yürütülür ve aşağıdaki adımları ayrıntılı olarak içerir:

1. Veri toplama

Bir depo denetiminden sonra, mevcut malzeme akışına ilişkin şeffaf bir genel bakış elde ederiz.

2. Analiz

Otomasyon potansiyelleri, proses ve nakliye verilerinden türetilir ve farklı otomasyon varyantlarının teknik ve ekonomik fizibiliteleri belirlenir.

3. Eylem Önerisi

Uzun yıllara dayanan sektör uzmanlığımıza ve ekonomik kilit rakamlarınıza dayanarak, eylem için bireysel tavsiyenizi alacaksınız.

4. Konsept ve özellikler

Katma değerleri açıkça gösteren bir konseptin geliştirilmesi. Bireysel çözümünüzün uygulanması için temel olarak işlevsel bir spesifikasyonun geliştirilmesi.


İndirmeler

 • Broşürü STILL iGo Systems (İngilizce) PDF, 2 MB İndir
 • Broşürü Gelişmiş Uygulamalar PDF, 5 MB İndir
 • Broşür Otomasyonu PDF, 4 MB İndir

Otomasyon projeniz hakkında danışmanlık

Uzman danışmanlarımız sorularınızı yanıtlamak için hazır.

Formu doldurun

Lütfen aşağıdaki formu doldurun. Size en kısa süre içerisinde döneceğiz.

Uzman danışmanınızı arayın

Uzman danışmanınız için doğrudan iletişim hattı:

Talepler için: Otomatik güdümlü araçlar | STILL Almanya

Lütfen aşağıdaki formu doldurun. Size en kısa süre içerisinde döneceğiz.

Hitap*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

STILL'den otomasyon çözümleri

Her otomasyon çözümü, bireysel gereksinimleriniz için ekonomik açıdan anlamlı değildir. Uygun otomasyon seviyesinin seçiminde ortak olarak size eşlik ediyoruz.

 

Yardımcı sistemlerle otomasyon Seviye 1 - Destekli sürüş

Bu seviyede, sürücü görevlerinde aracındaki çeşitli akıllı yardımcı işlevlerle desteklenir, ancak her durumda navigasyondan sorumlu olmaya devam eder. Örneğin, bireysel olarak programlanabilen uyarılar ve duruma bağlı hız ayarlamaları ile STILL, manuel kontrol ile son derece güvenli ve yorulmadan çalışmayı mümkün kılar.

 

Otomatik Endüstriyel Araçlar Seviye 2 - Kısmen Otomatik Sürüş

Bu otomasyon seviyesi, özel yazılımlar veya yapay zeka ve sensörler kullanarak araçların depoda kısmen kendi başlarına gezinmesini sağlayan çözümleri içerir. Bu onları kullanıcıları için akıllı bir ortak yapar. Buna göre donatılmış sipariş toplama araçları, operatörlerini gittikleri her yerde takip edebilir ve dar koridor araçları, optimum yol boyunca doğru palet konumuna yarı otomatik olarak hareket ettirilebilir. Ancak sürücü, her adımda forkliftinin hareketlerinden sorumlu olmaya devam eder. Yarı otomatik araçlar bu şekilde çalışanı rahatlatır ve deponuzun hem üretkenliğini hem de güvenliğini artırır.

 

Otomatik Kılavuzlu Araçlar Seviye 3 - Tam Otomatik Sürüş

İç lojistiği otomatikleştirmek için sürücüsüz endüstriyel kamyonlar artık birçok sektör lideri tarafından başarıyla kullanılıyor ve elleçleme performansını önemli ölçüde artırdığı kanıtlanmış durumda. STILL serisi araçlar, standartlaştırılmış otomasyon kitleri ile çok kısa bir süre içinde farklı süreç gereksinimleri için otomatikleştirilebilir ve tam otomatik bir lojistik süreci oluşturmak üzere ölçeklendirilebilir.

Tam otomatik bir tedarik zinciri uygulamak için, iGo sistemleri portföyünü, dünyanın önde gelen entegre otomasyon teknolojisi tedarikçisi olan grup kardeşimiz DEMATIC'in çözümleriyle tamamlıyoruz. Bu, otomatikleştirilmiş STILL serisi kamyonlar ile konveyör, dağıtım ve tasnif sistemleri, istifleme vinçleri veya AutoStore sistemleri gibi sabit DEMATIC otomasyon çözümleri arasındaki mükemmel etkileşimin avantajlarından yararlanmanızı sağlar.