Konumunuzla ilgili içeriği görmek için farklı bir dil seçin:

iGo – otomasyon

Otonom araçlar kullanıyoruz

Otomatik araçlar kullanıyoruz

Forkliftlerin otomasyonu için STILL, benzersiz, kapsamlı standartlaştırılmış ve ölçeklenebilir çözümler yelpazesi sunar. Bu, otomasyon projelerinin herhangi bir zamanda kolayca uygulanabileceği anlamına gelir. Bu şekilde, büyüklüğünden bağımsız olarak herhangi bir şirket, otomatikleştirilmiş taşıma süreçlerinin avantajlarından yararlanabilir.

Daha karmaşık. Daha hızlı. Daha çok katma değer. Bizler memnun müşteriler için rekabet ederken, her gün siz de kendinizi zorluklarla karşı karşıya görüyor musunuz?

  • Teslimatlar sipariş alımının artması nedeniyle gecikiyor.
  • Depo kapasiteleri sınırlarına ulaşıyor.
  • Depo çalışanları yüksek fiziksel strese maruz kalıyor.
  • Hatalar, boş işlemler ve lojistik sırasındaki hasarlardan dolayı verimsiz süreçler meydana geliyor.

Bu ve benzeri sorunları yüksek verimlilikle çözmenin son derece verimli bir yolu olan iç lojistik süreçlerinizi otomatikleştirmeyi düşünmelisiniz.

Ancak her teknolojik yenilik, göreviniz için finansal olarak uygun değildir. Danışmanlarımız ve uzmanlarımız, doğru otomasyon seviyesini bulmak ve Endüstri 4.0'dan gelen dijital teklifler ormanında kaybolmamanızı sağlamak için sizinle yakın işbirliği içinde çalışacaklardır. Bunu sizinle birlikte adım adım ele alacağız: Manuel. Yarı otomatik. Tam otomatik.

Siz de STILL iGo ürün yelpazesinden yararlanabilir ve iç lojistiğinizi artan güvenlik, süreç mükemmelliği, kullanılabilirlik ve maliyet etkinliği ile tasarlayabilirsiniz.


Otomasyon kavramını kavramanıza yardımcı oluyoruz

Şirketinizi geleceğe hazırlamak için süreçlerinizi analiz etmenize ve otomasyon potansiyellerini belirlemenize yardımcı olmak niyetiyle uzmanlığımızı kullanıyoruz. Ek danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak isteyip istemediğinize siz karar verin. Hizmetler, deneyimli STILL iç lojistik sistemi uzmanları tarafından yürütülür ve aşağıdaki adımları ayrıntılı olarak içerir:

1. Veri toplama

Depo incelendikten sonra, mevcut malzeme akışına ilişkin şeffaf genel bakışa sahip oluruz.

2. Analiz

Otomasyon potansiyelleri, farklı otomasyon çeşitlerinin teknik ve ekonomik fizibilitesi gibi süreç ve taşıma verilerine göre belirlenir.

3. Rehberlik

Sektördeki uzun yıllara dayanan uzmanlığımıza ve finansal kilit rakamlarınıza dayalı olarak size bireysel rehberlik sağlanacaktır.

 

4. Konsept ve gereksinimler

Size bekleyebileceğiniz katma değerin net bir göstergesini sunan bir konsept geliştiriyoruz. Bireysel çözümünüzü uygulamak için temel olarak işlevsel bir gereksinim oluşturuyoruz.


STILL'den otomasyon çözümleri

Otomatik bir gelecek için genişlemenin üç aşaması

1. Destekli sürüş

Bu otomasyon seviyesinde, sürücüye araçtaki çeşitli akıllı yardım fonksiyonları görevlerinde yardımcı olur, ancak her durumda navigasyondan sorumlu olmaya devam eder. Örneğin STILL, manuel kontrol için ayrı ayrı programlanabilen uyarı mesajları ve duruma bağlı hız ayarlamaları sunarak son derece güvenli ve yorulmadan çalışmayı mümkün kılar.

2. Yarı otomatik sürüş

Bu otomasyon seviyesi, araçların özel yazılım veya yapay zeka ile sensörleri kullanılarak depoda kısmi bağımsızlıkla gezinmesine olanak tanıyan çözümleri içerir. Bu onları kullanıcıları için akıllı bir ortak yapar. Bu ekipmanla, sipariş toplayıcılar, operatörlerini yolun her adımında takip edebilir ve çok dar koridor araçları, en iyi rota boyunca doğru palet konumuna yarı otomatik olarak hareket ettirilebilir. Ancak, forkliftin her adımda çalıştırılmasından sürücü sorumludur. Bu sayede yarı otomatik araçlar çalışanın üzerindeki yükü hafifleterek deponuzun hem verimliliğini hem de güvenliğini artırır.

3. Tam otomatik sürüş

Kendinden tahrikli endüstriyel araçlar, iç lojistiğin otomasyonu için artık birçok endüstri lideri tarafından başarıyla kullanılmaktadır ve burada elleçleme performansında gözle görülür bir şekilde önemli gelişmelere öncülük etmektedirler. Standartlaştırılmış otomasyon kitleriyle, STILL serisinde üretilen münferit araçlar, farklı süreç gereksinimleri için hiç vakit kaybetmeden otomatikleştirilebilir ve kapsamlı bir otomatikleştirilmiş lojistik süreci oluşturacak şekilde ölçeklendirilebilir.

iGo pilot

Dar koridorlar için yardımcı sistemler

iGo pilot navigation ve iGo pilot güvenlik işlevleriyle, iGo sürücü yardım sistemi deponuzun bireysel topografisini çok dar koridorlu araçlarla birleştirir bünyesinde faaliyet göstermektedir. iGo pilot navigation, operatörü ve çok dar koridorlu aracını, istenen palet konumuna en uygun rota boyunca yarı otomatik olarak yönlendirirken, iGo pilot emniyeti, aracın yanı sıra yükleri, rafları ve inşaat ekipmanını korumak için çeşitli güvenlik özellikleri kullanır.

iGo neo

Otonom iş ortağı

iGo neo teknolojisi ile STILL, seri üretilen araçları operatörünüz için otonom asistanlara dönüştürmeyi başaran ilk şirkettir. Bu, OPX iGo neo gibi bir sipariş toplayıcının operatörünü yolun her adımında takip etmesine olanak tanır. Forklift her zaman tam olarak en iyi toplama konumunda durur ve eldeki görev için yapay zekayı kullanarak seyahat yolunu ve hızı sezgisel olarak ayarlar.

iGo Sistemleri

Tam otomatik lojistik süreci

iGo sistemleri, depoda sürücü olmadan nakliye görevlerini gerçekleştirmek için bir veya daha fazla farklı endüstriyel aracın otomatik etkileşimini sağlar. Bu nedenle elverişli olan standart bir STILL aracı, her taşıma görevini yerine getirebilmek için iGo otomasyon kiti ile donatılmıştır. iGo yazılımı daha sonra araç kontrolünü ve trafik düzenlemesini devralır, etkin filo kullanımı sağlar ve tüm akü şarjlarını izler.

Karar vermekte zorlanıyor musunuz?

Uzmanlarımız portföyümüzle ilgili sorularınızı yanıtlamak için her zaman hazırdır.

Hitap*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.
 

Müşteri örnekleri

Takett

"Beklenen tasarruflar da meyvelerini verdi," Van Trijen bahsediyor. Ayrıca otomasyon sayesinde güvenilirlik de arttı. Daha az hata var ve süreçler daha verimli bir şekilde işliyor – "yüksek rekabetin olduğu bir pazarda lider kalmak için gerekli optimizasyonlar"; Tedarik Zinciri Yöneticisi ekliyor.

Van Trijen, Tedarik Zinciri Müdürü Tarkett

Tarkett

Audi

"Proje çok iyi gidiyor. Reach truck'lar tüm konteynerleri doğru bir şekilde tanıyor ve BT arayüzleri otomatikleştirilmiş araçların sürekli olarak görevlere atanması sağlıyor" diyor Meier. "Her iki araç için de belirtilen performansı her gün elde edebildik ve bazen bunu beklenen performans değerini bile aştık."

Stefan Meier, Audi'de lojistik planlamacısı

CASA

"Tüm lojistik faaliyetlerimiz yeni, büyük ölçüde otomatikleştirilmiş bir Avrupa dağıtım merkezinde birleştirilecek."

Bart Dauwen, Depo Müdürü, CASA International

Kuraray Trosifol

“Projemizi, sürücüsüz ulaşım sistemleri ve eksiksiz çözümlerin birçok tanınmış tedarikçisine sunduk. Sonunda, bunu üstlenecek güvene sahip yalnızca üç kişi vardı ve nihayetinde STILL, tüm konsepti yalnızca dokuz haftalık çok dar bir zaman diliminde uygulayabilen tek yükleniciydi,"

Manfred Kania, Lojistik Başkanı, Kuraray Trosifol


İndirilenler

  • Broşürü Gelişmiş Uygulamalar PDF, 5 MB İndir
  • Broşür Otomasyonu PDF, 4 MB İndir
 

Takipte kalın

Uzmanlarımız portföyümüzle ilgili sorularınızı yanıtlamak için her zaman hazırdır.

Formu doldurun

Talebinize mümkün olan en kısa sürede cevap vereceğiz.

Bir danışman çağırın

Uzmanlarımıza doğrudan ulaşabileceğiniz numaramız

Hitap*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.