Tugger Train

Esnek malzeme akış konseptleri

Modern üretim süreçleri gittikçe daha fazla esnek malzeme akışı konseptleri gerektirmektedir. Malzeme akışı etkili, talep doğrultusunda ve aynı zamanda kaynakları optimize edici nitelikte olmalıdır. Bu trende uygun olarak, imalat firmalarında malzeme tedariki için tugger train sistemleri kullanımı artmaktadır. Bu araçlar zaman ve alan açısından etkin çalışma yerleri sağlar.

Otomasyon – Önceden programlanmış Malzeme Akışı

Sürekli malzeme akışı için, STILL tugger train modeli otomatize edilebilir. Tugger Train, sabit taşıma güzergahları üzerindeki manyetik nokta veya manyetik bant navigasyonu ile bağımsız olarak hareket eder. Böylece yükleme ve boşaltım gibi tek istasyonlara otomatik olarak gidilebilir. Üretim çalışanlarının tek dikkat etmesi gereken şey yükü çıkarmak olur.

STILL CX-T, otomatik malzeme elleçlemesi için kolayca yükseltilebilir. Güzergah yönlendirme kurulumu istenilen navigasyon tipine göre değişir. Otomatik malzeme akışında, kendi kendine yetebilen ve standar E- ve C- frame her ikisi de kullanılabilir.

Maksimum kapasite (kg)Maksimum kaldırma yüksekliği (mm)
En fazla 1000 kgEn fazla 1000 kgEn fazla 1000 kgEn fazla 1600 kg
En fazla 1000 kgEn fazla 1000 kgEn fazla 1500 kg

Akülü Çekiciler

LTX 50, LTX 70 veya STILL R07/08 model çekiciler, farklı şekillerdeki taşıma sehpalarını ve paletleri kolayca ve güvenli şekilde toplayan "liftrunner"' özellikli E-frame ve C-frame'i çekerler.

STILL LTX 50

STILL LTX 50

Yapı taşı prensibi her ihtiyaç için hazırda bekleyen duruma özel bir çözümdür.STILL LTX 50

STILL LTX

STILL R07

STILL R07

Her yönde net görüş sağlayan ve römork yükünün doğrudan görülebildiği güçlü elektrikli çekici.

STILL R07