iGo systems

Tasarruf garantisi.

Diğer iş süreçlerinden çok azı, bir depoyu veya malzeme elleçlemedeki ayrı süreçleri otomatikleştirmeye ilişkin böylesine büyük bir tasarruf potansiyeli taşır. Standart STILL istifleme araçlarının kalitesinin uygunluğu depoları otomatize eden çok sayıda projede kanıtlanmıştır. Raf temelli operasyon için, otomatikleştirilen dar koridor istifleme araçları ve reach trucklar ideal çözümler ve yatay taşıma için ise, otomatikleştirilmiş STILL akülü isitif araçları ve çekiciler mükemmel seçimlerdir. Tüm istifleme araçları ikili çalışmaya izin verir, çünkü hepsi yenilenmiş standart STILL istifleme araçlarıdır. Bu müşterilerimize esneklik sağlar.

STILL MX-X/MX-Q – otomatik dar koridor istifleme aracı (VNA) hassasiyeti.

MX-X/MX-Q

Otomatik MX-X/MX-Q, dar koridorlar ve 15 metreyi bulan yükseklikte depolama için tasarlanmıştır. Bu istifleme araçları, depoda tercihen manyetik gezinme yoluyla, kendi başlarına yollarını bulurlar. Alternatif olarak, lazer triangulasyonu ile gezinme de mümkündür. Bu, MX-X/MX-Q’nun koridorun dışında uzun mesafeler boyunca gezinmek zorunda kaldığı durumlarda, oldukça mantıklıdır. Hem özellikle dar koridorlar için tasarlanmış teleskopik çatallı MX-Q hem de, yere konulan yükleri istifleyebilen torna aynalı MX-X, Palet Bulucu sistem ile donatılabilir. Bu, paletin tam yerini tespit eden ve istiflemeden önce, hangisi kullanıyorsa, MX-X/MX-Q’nun konumunu istifleme aracının paleti alabilmesini sağlayacak şekilde ayarlayan bir lazer ölçüm ekipmanıdır. Bu, tek bir depoda manüel ve otomatik işletimi birleştirir.

MX-X/MX-Q ürün sayfası

STILL FM-X – otomatik, akıllı ve verimli.

FM-X

Otomatik FM-X reach truck – geniş koridorlu bir depoda, yatay taşıma için veya araçla içine girilebilir raf kullanımı için birçok farklı uygulamada kullanılabilir. Standart olarak, otomatik FM-X, ortamındaki reflektörlerin konumunu tam olarak tespit eden döner bir lazer ile gezinecektir. Bu, istifleme makinesinin paletleri çok hassas bir şekilde, 9 metreyi bulan yüksekliklere kadar istifleyebilmesini ve ayırabilmesini sağlar. İçine girilebilir raflarda otomatik depolama ve geri çağırma için, standart lazerli navigasyonun yerine yolunu, zemin yüzeyine monte edilen mıknatıslarla bulan kare taksimatlı navigasyon alacaktır.
Doğrudan zeminde yerleşik yükleme yardımcıları taşınacaksa, uzanır asansörlü FM-X, yatay taşıma için ideal istifleme aracıdır.

FM-X ürün sayfası

STILL EK-X – yeni bir sipariş toplama düzeyi.

EK-X

Tam otomatik EK-X’te, insan sipariş toplayıcısının sadece orantısız otomatikleştirme çabası gerektirecek şu işleri yapması gerekiyor: Malları depolandıkları yerden almak ve palete koymak. Araç ise tam otomatik EK-X tarafından kullanılıyor. Elde edilen avantajlar: Bir sonraki yükleme pozisyonunu aramak için zaman kaybetmemek ve boş veya tam yüklü sipariş toplama araçlarıyla toplama veya paketleme istasyonların kadar uzun süre gezinmeme; insan işçi asıl önemli olan şeye odaklanabilir: toplamaya. Kullanılan teknolojilerin, tam otomatk MX-X/MX-Q’deki etkisi kanıtlanmıştır: Manyetik noktalarla (tercihen lazer trinangülasyonu ile) tam otomatik gezinme, araçların üzerindeki, insan sipariş toplayıcının kabinin içinde olduğundan emin olan emniyet sistemleri ile birleştirilmiş mobil yaya koruma ekipmanı (PSE) ile emniyet.

EK-X ürün sayfası

STILL CX-T – çekme seçeneği.

CX-T

Tugger train otomatikleştirildiğinde tüm potansiyelini kullanır. Bir Tugger train, kendi başına tam yük uygulayamadığından, diğer araçların aksine bu araçların ana uygulama alanı, malzemeyi önceden belirlenmiş güzergahlar boyunca taşımaktır. Depolama yerlerine kıyasla, bu güzergahlarda daha az durak bulunur.
Değişen gereksinimler ayrıca farklı otomatikleştirme yaklaşımları da gerektirir: Çekiciler, zemindeki optik bir çizgi veya manyetik şeritlerden oluşan bir çizgi formundaki bir kılavuz çizgi boyunca gezinirler.
Bir taraftan, bu zemine sabit tesisatlar döşenmesini gerekmediği anlamına gelir ve gerekirse, müşteri, güzergahı kendisi bağımsız olarak değiştirebilir. Belirlenen yerlerdeki duraklar, üst ana bilgisayar sistemleriyle olan arayüzler ve otomatik römork çıkartma ise tamamlayıcı özellikledir.

CX-T ürün sayfası

Daha fazla bilgi mi istiyorsunuz?

Müşteri hizmeti ekibimiz, STILL otomatik standart istifleme araçları ile ilgili sorularınızı memnuniyetle yanıtlamaya hazır.